All for Joomla All for Webmasters

KURUMSAL MARKA DANIŞMANLIĞI

Bir ürünün veya hizmetin marka olabilmesi, kurumsal hale getirilmesi, bilinen ve tercih edilir olabilmesi bir süreç gerektirir. Ama bu süreç boyunca gerçekleştirilecek olan reklam-tanıtım çalışmaları (Yazılı-Görsel-İşitsel) doğru bir strateji ve planlama ile yapılmazsa ürün sahibi firma sadece zaman kaybetmez, yanlış çalışmaların ve yaratılan imajın silinerek istenilen hale getirilmesi yeni ve iki kat daha zor bir süreci başlatır.

Kurumsal marka danışmanı; firmanın öne çıkarmak istediği ürünün marka olabilme sürecinde gerekli reklam ve tanıtım çalışmalarını, uygun görülen minimum bütçeyi doğru bir medya planlaması ve dağılımı ile, doğru mecralarda kullanarak hedef kitle ve alıcıyla buluşturarak sağlar. Sağladığı maksimum başarı; satış grafiğinin yükselme orantısı ve geri dönüş bildirimleri ile tespit edilir.

Kurumsal marka danışmanı olarak ürünü doğru yere taşıyabilmek için, önce firmayı, ürünü, hedefi ve rakipleri iyi analiz etmek, gereklilikleri doğru belirlemek gerekir.

Sattığınız ürün veya hizmeti doğru sunabilmek için öncelikle her iki tarafta olabilmeniz, alıcı gözüyle de bakabilmeniz ve öz eleştiride bulunabilmeniz gerekir. İkinci koşul ise hizmet alacağınız 3. şahısların (Tüm reklam mecraları ve hizmet içerikleri) çalışmaları konusunda bilgiye sahip olmanız gerekliliğidir. Yapılacak çalışmanın ve alacağınız hizmetin doğrusu hakkında bir bilginiz veya deneyiminiz yoksa ya yanlışı göremezsiniz ya da yanlışa evet dersiniz.

Tüm bu taşlar yerine oturduğunda hizmet veya ürünün marka olma yolunda beklentileri doğru yönlendirebilir, kampanyanızı başarı ile sonuçlandırabilirsiniz.

SATIŞ PAZARLAMA KOÇLUĞU

Satış ve Pazarlama bir SANAT’tır. Genel olarak SATIŞÇI olarak nitelendirilen belki de basite indirgenerek tanımlanan bu mesleği yapanlar ise birer SANATÇI’dır.

Bir firmanın Satış-Pazarlama ekibinde yer alan ve birebir müşteri ziyareti ile satış yapan kişiler özel yetenekleri olan kişilerdir. Derler ya; Satışçı olunmaz, doğulur… Biraz esprili de olsa kısmen doğru bir sözdür. Ama sadece ağzınızın iyi laf yapması yetmez. Eski sistem elde çanta, kapı kapı satış, yerini modern satış tekniklerine bırakalı çok oldu. Bunun yanı sıra her alanda interaktif çözümlere yakınlaşan alıcılar çoğalsa da yüz yüze sıcak satış liderliği henüz bırakmış değil.

Yapılması gereken; satış-pazarlama alanında çalışan ve hedeflerini her yakaladığında yeni hedeflere doğru ilerleyen ekibi modern satış teknikleri konusunda sürekli ve düzenli eğitimlerle donatmak, motive etmek. Kişisel gelişim içerikli bu eğitimler; satış konusunda hizmet veren ekip çalışanı veya yöneticisinin ürün tanıma, performans belirleme-arttırma, kişilik tipleri, sunum becerileri, beden dili, talep yaratma, etkili ürün tanıtımı v.s konularında gelişimini sağlayacak ve sonuç satış hedeflerine yansıyacaktır.

Satış ekibi bir şirketin göz bebeğidir. Hem gelir kaynağı hem de sektördeki yüzüdür. Doğru seçilmeli, uygun pozisyonda görevlendirilmeli, yetenekleri dahilinde yönlendirilmeli, eğitimle desteklenmeli, motivasyonu yüksek tutulmalıdır... Bunlar gerçekleştiğinde ciro ve satış grafiğindeki memnun edici yükseliş, ürününüzün tercih edilme payını arttıracak, satış ekibinizle sadık bir birliktelik oluşturmanızı sağlayacaktır.

Ben değil BİZ… Bireysel değil bütün olarak düşünün, takım olarak çalışın… İyi bir satış ekibi, başarılı bir satış yöneticisi…
SATIŞTA BAŞARI KAÇINILMAZDIR!!!

SOSYAL YAŞAM KOÇLUĞU

Hepimizin belirli alanlarda sosyal fobileri vardır. Katılmaktan keyif alacağımızı bildiğimiz ama içinde bulunmaktan çekindiğimiz veya sıkıldığımız ortamlar, yapmayı çok istediğimiz ama denemeye bile çekindiğimiz sosyal faaliyetler…

İşinizin gereklilikleri veya gerçekten yapmak isteyip de yapamadıklarınız… Sosyal yaşamınız yoksa, olmasını istiyor ama uygulamaya geçemiyorsanız bu sizde yoğun stres yaratır. Günün ve hayatın genel yorgunluklarının üstüne eklenen bu yoğun stresi yok etmek için ihtiyacınız olan; sosyal hayatı, keyif ve meraklarınızla örtüşen kısmından yakalamak olacaktır. Stresinizi atacağınız ortak paylaşımlarda bulunmak hayatınızda olumlu gelişmeler sağlayacaktır. Siz keyifli ve mutlu olduğunuzda hayatınıza herhangi bir şekilde dahil olan veya olacak her kişiye bunu yansıtırsınız. Bu sadece sizi değil tüm çevrenizi pozitif yönde etkileyeceği için Sosyal Yaşam Koçluğu programından destek alabilirsiniz.

Dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde, iş dünyasının her alanında ve her kademesindeki insanlar bir Yaşam&Kariyer koçuyla çalışıyor, kişisel gelişim seminerlerine katılıp kendini engelleyen inançların yerine, destekleyen inançları yerleştirmenin yollarını öğreniyor. Bir çok şirket çalışanlarına düzenli periyotlarda uzman yaşam koçlarından destek alıyor, NLP eğitimleri düzenleyerek çalışanlarına destek oluyor. 

Tabi ki 2-3 haftalık bir kursa gidip alınan sertifikalarla bir insanın hayatına dokunabilmek, yaralarını sarmanın yollarını gösterebilmek mümkün değil. Bu mesleği gerçek anlamda yapabilme yeterliliği uzun soluklu gerçek bir eğitim süresi gerektiriyor. Ve her eğitim sizi başka bir aşamaya taşıyor. Yani öğrenmenin yanı sıra, özünüzde edinmeniz ve öncelikle kendinize uygulayıp her anlamda kendinizi terbiye edebilmeyi başarmanız hiç de azımsanmayacak bir zaman, özveri ve sabır istiyor. Önce insan olabilmeyi, sonra da kendinize dışardan bakabilmeyi öğreniyorsunuz ki bu size bütün çalışmalarınızda mütevazi bir ışık olabilmenin yollarını öğretiyor. Her türlü aşırılığınızı, bağımlılığınızı, nefsinizi, öfkenizi, tüketimlerinizi terbiye edip vazgeçebildiğinizde ise hayata bambaşka bir pencereden bakabiliyorsunuz. 

"Artık oldum" demek ne mümkün! Son nefesimize kadar hırslarımız, açgözlülüğümüz, yalana, yanlışa, dedikoduya, kine, nefrete, zenginliğe doğru yön değiştirmelerimiz peşimizi bırakmıyor. Biz kanmaya gönüllü olmaya görelim. Hayatın öteki yüzü hemen yakalayıveriyor zaaflarımızdan. İşte bunlardan olabildiğince önce kendini kurtarmayı öğreniyorsunuz. Sonra yaşanmışlıklar... Tecrübeler... Hüzünler ve kaybedişler... İşte bunlar pişiriyor sizi. Sonra yazılanlardan öğrendiklerinizle yaşadıklarınızdan öğrendikleriniz birleşince doğru noktayı yakalıyorsunuz başlamak için. Siz doğru noktadan başladığınızda ne mi oluyor? Sizden destek isteyenlere durdukları yanlış noktayı farkettirebilme, durmaları gereken doğru noktayı gösterebilme, yani yollarını aydınlatabilme yeterliliğine ulaşıyorsunuz. Tabi ki her daim okumaya, gelişmeye, daha iyi bir insan olarak yaşayabilmeye gayret ederek. 

Unutmayın; sadece iyilik bulaşıcıdır ve insana şifa veren tek hastalıktır.

Sevgi ve umut yüreğinizden eksik olmasın...

Yeşim Acar

İLETİŞİMLER

  • 1
  • 2

EĞİTİM & SEMİNER İLETİŞİM

EĞİTİM & SEMİNER İLETİŞİM

FOKUS YAŞAM  AKADEMİSİ | Oya POLAT | 0 545 442 14 20 / 0312 248 13 03

ETKİNLİK VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ İÇİN …

ETKİNLİK VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ İÇİN İLETİŞİM

AJANS 46 | +90 312 4660146 | Berna Üstündağ Telefon | 0 537 690 2870 | www.kirkalti.com.tr.